Sports skolās

84510

SKOLU SACENSĪBAS "LIELĀ BALVA 2018"
12.03.2018


Vienpadsmito reizi Jelgavas Sporta hallē (Mātera iela 44a) skolēnu pavasara brīvlaikā tika aizvadītas "LIELĀ BALVA" sacensības, kas aicināja iesaistīties netradicionālās sporta aktivitātēs. Šī gada 13.martā sportiskā piedzīvojumā devās mazākie jelgavnieki, savukārt 14.martā, popularizējot veselīgu, aktīvu brīvā laika pavadīšanu, par ceļojošo kausu cīnijās 6.-7.klašu, 8.-9.klašu un 10.-12.klašu pilsētas skolēni. 

Otrdienas rītā vienkopus pulcējās sešpadsmit Jelgavas pirmsskolas izglītības iestāžu komandas, kas savu veiklību pārbaudīja Olimpisko spēļu stafetēs: "Olimpiskais vilcieniņš", "Olimpiskais biatlons", "Sniega tornis", "Olimpiskais skeletons" un "Olimpiskās lāpas ceļojums". 

Par jaunākās vecuma grupas 2018.gada sacensību uzvarētāju kļuva PII "Rotaļa" bērni, 2.vietā PII "Zemenīte", bet 3.vietā PII "Zīļuks" komanda. Visi sacensību dalībnieki saņēma pateicības par piedalīšanos un gardas piemiņas balvas. Godalgoto vietu ieguvēji tika apbalvoti ar attiecīgās vietas kausiem, bet uzvarētāji saņēma arī sacensību ceļojošo kausu.

Skolu komandu sacensībās piedalījās Jelgavas pilsētas vispārizglītojošo un profesionālo skolu komandas 6.-7.klašu (2004.-2005.dz.g.), 8.-9.klašu (2002.-2003.dz.g.) un 10.-12.klašu (1998.-2001.dz.g.) grupās. "Lielā balva 2018" sacensību uzvarētāji tika noskaidroti pēc erudīcijas spēles "Sporta ABC", ātruma un precizitātes pārbaudes "Disku golfs", sadarbības un veiklības pārbaudes "Milzu slēpes",  spēka, veiklības un līdzsvara pārbaudes "Gladiatori", koordinācijas un ātruma pārbaudes "Slaloms ar tarakāniem", ātruma un veiklības stafete "Klinšu siena" (8.-9.,10.-12.klašu grupām) augstvērtīgākajiem rezultātiem. 

Par 2018.gada uzvarētājiem 6.-7.klašu grupā kļuva Jelgavas 4.vidusskolas komanda, 2.vietā atstājot Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas komandu, trešie - Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda. 8.-9.klašu grupā līdera gods un 1.vieta Jelgavas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, otrie šoreiz Jelgavas 4.pamatskolas audzēkņi, bet trešie palika Jelgavas 5.vidusskolas sportisti. 10.-12.klašu grupā veiksmīgākie izrādījās Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas jaunieši. 2.vietā Jelgavas Valsts ģimnāzija, 3.vietā Jelgavas 6.vidusskola.

Uzvarētājas komandas katrā klašu grupā tika apbalvotas ar balvām un diplomiem. 1.vietas ieguvēji saņēm ceļojošo kauss "Lielā balva" (ja skola izcīna kausu trīs gadus pēc kārtas, kauss paliek skolas īpašumā), diplomus un vērtīgas pārsteiguma balvas. Sacesnību 2. un 3.vietas ieguvēji tika apbalvoti ar diplomiem un pārsteiguma balvām. Tradicionāli Visām dalībkomandām pasniegti diplomi par piedalīšanos, saldumu balvas un piemiņas balvas. 

Skolēnu pavasara brīvlaika sacensības "Lielā balva" organizē Jelgavas Sporta servisa centrs, sacensību galvenais tiesnesis – Maija Actiņa. Jelgavas Sporta servisa centra rīkoto sacensību "Lielā balva 2018" mērķis ir sekmēt bērnu fizisko spēju attīstību un kustību apguvi, ar aktivitāšu starpniecību veicināti labās prakses piemērus, dalīties sportiskājā pieredzē un noskaidrot Jelgavas sportiskākās pirmsskolas izglītības iestādes. 

Skolu komandu sacensību uzdevums ir iesaistīt pilsētas skolēnus netradicionālās sporta aktivitātēs un popularizēt veselīgu, aktīvu brīvā laika pavadīšanu. Sacensību laikā tiks veicinātas dalībnieku komandas darba prasmes, pārbaudītas teorētiskās zināšanas un fiziskās spējas, kā arī tiks nodrošinātas veselību veicinošas tradīcijas skolēnu pavasara brīvdienas pavadīt sportiskās aktivitātēs.        

 

 

Informācija: Sporta servisa centrs
 
      Atpakaļ