Sports skolās

87920

JELGAVNIEKS NESĪS LATVIJAS KAROGU BUENOSAIRESĀ
13.09.2018


Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas karognesējs Buenosairesas III Jaunatnes Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā būs Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (BJSS) audzēknis Didzis Rudavs, kurš jūlijā izcīnīja sudraba medaļu Eiropas junioru čempionāta sacensībās 50 metros brasā.

Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā no 6. – 18.oktobrim risināsies III Jaunatnes Olimpiskās spēles, kas pulcēs jauniešus no visas pasaules. Latvijas Jaunatnes Olimpiskajā komandā “Buenosairesa 2018” ir iekļauti 19 jaunie atlēti, kas piedalīsies deviņu sporta veidu desmit disciplīnās.

Vislielākā pārstāvniecība individuālajos sporta veidos būs peldēšanā, kur spēkosies Didzis Rudavs, Jānis Vitauts Siliņš, Ieva Maļuka un Arina Baikova.  Kopā ar peldētāju uz Buenosairesu dosies arī viņa trenere Astra Ozoliņa. Ar pilnu Latvijas Olimpiskās komandas "Buenosairesa 2018" sastāvu var iepazīties šeit.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis komandas prezentācijā uzsvēra: "Sportisti šobrīd ir kļuvuši par pilntiesīgiem olimpiskajiem locekļiem. Buenosairesā piedalīsies gandrīz 4000 pasaules labākie atlēti. Būt olimpietim ir gods un pagodinošs pienākums, kas uzliek papildu atbildību. Sportisti pārstāvēs ne tikai savu ģimeni, sporta skolu un sporta veidu, bet arī visu Latviju. Aicinu sportistus gatavoties viņu mūžā līdz šim nozīmīgākajam startam!"

I Jaunatnes Olimpiskās spēles notika pirms astoņiem gadiem, kad Singapūrā, Latvijai 11 sportisti atnesa vienu medaļu - šķēpa mešanā bronzu izcīnīja Intars Išejevs, savukārt pirms četriem gadiem II Jaunatnes olimpiskajās spēlēs Naņdzjinā Latvija bija pārstāvēta ar 13 jaunajiem atlētiem un mājās tika pārvestas trīs bronzas godalgas. Augstos panākumus sasniedza svarcēlāja Rebeka Koha, šāvēja Agate Rašmane un tenisiste Aļona Ostapenko.

 

Informācija: Latvijas Olimpiskā komiteja, LETA, Sporta servisa centrs
      Atpakaļ