Sports skolās

87555

JELGAVAS SPĒKA DIENA
14.09.2018


Paralēli "Baltu vienības diena Jelgavā" plašajām norisēm, pilsētas iedzīvotāji un viesi aicināti 22.septembrī pārbaudīt savus spēkus svaru bumbu celšanas sacensībās. Individuālās spēka sacensības sestdien notiks Hercoga Jēkaba laukumā, sacensību sākums pulksten 11.00. Svētku dienas apmeklētājiem būs iespēja piedalīties arī citās sportiskās aktivitātēs, radošajās darbnīcās un baudīt JPPI "Kultūra" piedāvāto kultūras programmu. 

Jelgavas svaru bumbu celšanas sacensības organizē biedrība "Green Extreme Team" sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru. Sacensību galvenais tiesnesis M.Leščinskis, sacensību galvenais sekretārs J.Lācis. Sacensību mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, svaru bumbu celšanas sportu un tautas sporta aktivitātes Jelgavā. Lai piedalītos svaru bumbu celšanas sacensībās, pieteikums sacensībām jāaizpilda sacensību norises dienā sacensību sekretariātā (dalība sacensībās ir bez maksas).

Svaru bumbu celšanas sacensību dalībnieki:

1.grupa - sievietes līdz 34 g. un jaunākas – garais cikls+grūšana+raušana tikai ar vienu roku, ar vienreizēju roku maiņu (2min+2min+2min bez apstājas). Video piemērs (siev.): https://youtu.be/_U6GinGxaKo

 • divas svaru kategorijās: -68kg; +68kg;
 • svaru bumbas svars: 16kg vai 24kg (sportiste rīka svaru izlemj sacensību dienā)

2.grupa - vīrieši līdz 39 g. un jaunāki – garais cikls+grūšana+raušana ar vienreizēju roku maiņu:

 • divas svaru kategorijās: -85kg; +85kg;
 • svaru bumbu svars: 24kg vai 32 kg (sportists rīka svaru izlemj sacensību dienā) 
 • Specvingrinājums vīriešiem absolūtā kategorijā ar vienu roku 40 līdz 50 kg svarbumbas grūšana un raušana ar vienu roku (max 2min), ar vienreizēju roku maiņu (roku drīkst samainīt vingrinājuma izpildes laikā tikai vienu reizi) 

3.grupa - veterāni - raušana 3min (veterāni izpilda raušanas vingrinājumu ar vienreizēju roku maiņu):

 • no 35-49 gadi sievietēm absolūtā svara kategorija ar 10kg vai vieglāku svarbumbu (sportiste rīka svaru izlemj sacensību dienā)
 • no 50 gadiem sievietēm absolūtā svara kategorija ar 6kg vai vieglāku svarbumbu (sportiste rīka svaru izlemj sacensību dienā)
 • 40-59 gadi vīriešiem absolūtā svara kategorija ar 24kg vai vieglāku svarbumbu (sportists rīka svaru izlemj sacensību dienā )
 • 60-80 gadi vīriešiem absolūtā svara kategorija ar 16kg vai vieglāku svarbumbu (sportists rīka svaru izlemj sacensību dienā)
 • 80 gadi un vecākiem vīriešiem absolūtā svara kategorija ar 6kg vai vieglāku svarbumbu (sportists rīka svaru izlemj sacensību dienā)

4.grupa - Tautas klase sievietes un vīrieši - dalībnieki izpilda atsevišķi garā cikla, grūšanas vai raušanas vingrinājumu ar jebkuru svarbumbu, kuru var kontrolēt max 2min.

Jelgavas svaru bumbu celšanas sacensību 1. - 3.vietu  ieguvēji 1., 2. un 3.grupā tiks apbalvoti ar sacensību medaļām, uzvarētāji saņems pārsteiguma balvas. Visi Tautas klases dalībnieki saņems sacensību piemiņas medaļas.

SPĒKA DIENA LATVIJĀ

Veicinot tautas spēka pasākumu attīstību, Latvijas Ielu Vingrotāju biedrība (LIVB) vienu dienu gadā aicina Latvijas iedzīvotājus doties uz kādu no Spēka Punktiem visā Latvijā un parādīt savu spēku "SPĒKA DIENA" fizisko aktivitāšu kopumā. Šogad ikviens interesents savu spēku pievilkšanās, pietupienu un balstā guļus uz apakšdelmiem (planks) disciplīnās varēs apliecināt 22.septembrī. 

"SPĒKA DIENA 2018" disciplīnas:

 • Pievilkšanās ir viens no efektīvākajiem vingrinājumiem ķermeņa augšdaļas stiprināšanai. To veicot iespējams attīstīt roku, plecu, krūšu, vēdera un muguras muskulatūru. Pievilkšanās iemāca labāk pārvaldīt ķermeni, būtiski palielina satvēriena spēku un uzlabo stāju. 
 • Pietupieni ir viens no efektīvākajiem vingrinājumiem, lai stiprinātu sēžamvietas muskulatūru un tonizētu augšstilbus. Pietupieni ir vingrinājums, kuru var pildīt jebkur gan telpās, gan āra apstākļos, jo nav nepieciešams īpašs inventārs.
 • Planks ir viens no efektīvākajiem vingrinājumiem dziļās muskulatūras stiprināšanai. Šajā vingrinājumā iesaistās gandrīz visi ķermeņa muskuļi. Planks ir vingrinājums, kuru var pildīt jebkur gan telpās, gan āra apstākļos, jo nav nepieciešams īpašs inventārs.
 • Disciplīnu NOTEIKUMI  

Tautas spēka pasākuma mērķis ir veicināt veselīgu un sportisko dzīvesveidu vietējo iedzīvotāju vidū, kā ar noskaidrot spēcīgako un aktīvāko pašvaldību.

Uzziņai

2017.gadā fizisko aktivitāšu kopumi tik veikti vairāk kā 50 spēka punktos visā Latvijā, kur iesaistījās 5'506 dalībnieki. Kopumā Latvijas iedzīvotāji pievilkās 25'594 reizes, veica 293'329 pietupienus un nostāvēja balstā guļus uz apakšdelmiem (plankā) 4 dienas 18 stundas un 52 minūtes. Pēc Latvijas rezultātu apkopošanas kļuva zināms, ka Jelgavas pilsētas labāko rezultātu īpašnieki kļuvuši par Zemgales reģiona čempioniem - Daniela Miļūna (pievilkšanās 21 reize), Enija Junfermane (planks 9:21 min), Anastasija Vidočikova (pietupieni 2300 reizes), Vladislavs Miļevičs (pievilkšanās 57 reizes), Jānis Dūrējs (planks 30 min) un Jānis Geidāns (pietupieni 2310 reizes). Jelgava pērn bija sestā spēcīgākā Latvijas pilsēta.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.    


 


Informācija: Sporta servisa centrs

 
      Atpakaļ