Dažādi

31865

"VESELI JAUNIEŠI" TREŠĀ NOMETNE
17.12.2012


     

 

 

 

 

No š.g. 7. – 9.decembrim, Šauļos aizvadīta trešā projekta „Veseli jaunieši” (One healthy team) veselīga dzīvesveida nometne. Dalībnieki no Jelgavas un Šauļu pilsētām trīs dienu garumā kopīgi sportoja un apguva vērtīgas zināšanas, kas veicina veselīgu dzīvesveidu.

Nometnes laikā tās dalībniekiem (90 bērniem un 12 treneriem) bija daudz sportisku un interesantu aktivitāšu. Dalībnieki apguva svešvalodas un apmeklēja Lietuvas vēsturisko mantojumu - Greenfinch dzirnavas.

Nometnes pirmā diena Šauļu arēnā sākās ar Tae Bo treniņiem un teorētiskām lekcijām. Treniņā bērni uzzināja par cīņas mākslu un aerobikas pamatiem. Savukārt citas grupas piedalījās teorētiskās lekcijās par sportu. Bērni piedalījās arī komandas veidošanas spēlēs un viktorīnā, kurā varēja pārbaudīt savas zināšanas par futbolu un tā noteikumiem. Otrajā daļā dalībnieki pulcējās pie Šauļu Universitātes aula, kur tika sadalīti jauktās komandās un piedalījās futbola sacensību stafetē. Neskatoties uz valodas barjeru, bērni ātri atrada kopīgu valodu. Pozitīvu emociju bagātā dienā, bērniem bija liela interese mācīties un cīnīties par savas komandas panākumiem dažādos konkursos.

Nometnes otrajā dienā bērni piedalījās futbola turnīrā. Izlozējot komandas beidrus, dalībnieki spēlēja pēc 3x3 spēles principiem. Katrs nometnes dalībnieks bij priecīgs par iespēju iepazīt citus dalībniekus. Pē sport aktivitātēm nometnes dalībnieki saņēma piemiņas sertifikātus.

Pirms došanās mājās, jelgavnieki devās ekskursijā uz atjaunotajām Šauļu reģiona Greenfinch vējdzirnavām. Ekskursijas laikā bērniem bija iespēja apskatīt dzirnavu darbības principus kā arī pašiem izmēģināt roku cepšanā - Lietuvas Ziemassvētku vakara galda akcentu „Kučiukas”.

Projekt noslēdzošā nometne plānota nākamā gada februārī Jelgavā.

Par pirmo nometni Šauļos var lasīt šeit.

Par otro nometni Jelgavā var lasīt šeit.

Foto no trešās nometnes apskatāmi sadaļā „Galerija” (Šauļu futbola akadēmija)

 

Informācija: Šauļu futbola akadēmija; Sporta servisa centrs
      Atpakaļ