Dažādi

33113

"VESELI JAUNIEŠI" CETURTĀ NOMETNE
11.02.2013


    

 

 

 

Februāra otrajā nedēļā (no 8. līdz 10.februārim) Jelgavā tika aizvadīta Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013.gadam projekta „Veseli jaunieši” (One healthy team) ceturtā, noslēdzošā nometne. Veselīga dzīvesveida ziemas nometnē pulcējās 102 dalībnieki no Jelgavas un Šauļu pilsētām.

Deviņdesmit latviešu un lietuviešu bērni, kā arī divpadsmit treneri, trīs dienu garumā intensīvi pildīja projekta mērķim atbilstošo nometnes plānu. Paralēli dažādām fiziskām aktivitātēm (spēka, veiklības, koordinācijas u.c. attīstoši vingrinājumi) un teorētiskām nodarbībām (veselīgs dzīvesveids), projekta dalībnieki apmeklēja XV Starptautisko Ledus Skulptūru festivālu. Iespaidīgais kultūras pasākums pārsteidza visus ne tikai ar iespaidīgām skulptūrām, bet arī ar krāšņu pirotehnikas šovu, skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumiem un augstu kvalitāti.

Ceturtajā nometnē tās dalībniekiem bija iespēja arī slidot (slidošana norūda un spēcina organismu, attīsta muskuļus, uzlabo elpošanu un kustību koordināciju). Pēdējā projekta nometnē dalībnieki atskatījās uz paveikto un nostiprināja iegūtās zināšanas. Četru nometņu periodā izveidojušās draudzīgas attiecības starp kaimiņu valstu pārstāvjiem - notikusi latviešu un lietuviešu kultūru mijiedarbība, valodu prasmju pilnveidošana/ apguve; iepazīti aktīva dzīvesveida priekšnoteikumi,  jaunu zināšanu papildināšana un citas vērtīgas norises.  

Projekta „Veseli jaunieši” mērķis ir sasniegts - veicināt ne tikai fiziski aktīvu un veselu jauniešu attīstību, bet arī humānu un izglītotu sabiedrības veidošanos. Projekta metodiskā materiāla prezentācija un oficiālais noslēguma seminārs plānots šī gada maija mēnesī Jelgavā.

Foto no ceturtās nometnes apskatāmi sadaļā „Galerija”

Par 1.nometni Šauļos var lasīt šeit.

Par 2.nometni Jelgavā var lasīt šeit. 

Par  3.nometni Šauļos var lasīt šeit.

 

Uzziņai

Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013.gadam projekta „Veseli jaunieši” mērķis ir veicināt ne tikai fiziski aktīvu un veselu jauniešu attīstību, bet arī humānu un izglītotu sabiedrības veidošanos. Šajā projektā sports - futbols ir līdzeklis ar kura palīdzību jaunieši iemācās labo praksi, lai novērstu sociālo atstumtību un apgūst ne tikai fiziski spēcīga, bet arī garīgi vesela jaunieša attīstības modeli.

Projekta laikā bērni un treneri kļūs par vienu komandu, sabiedrības grupu, kurai būs iespēja ne tikai veicināt savstarpējo sapratni un starpkultūru apmaiņu, bet arī iemācīsies sabalansēt ikdienai nepieciešamās fiziskās aktivitātes un uzturu.  Rezultātā, jaunieši būs apguvuši piedāvāto veselīga dzīvesveida modeli un to veiksmīgi varēs pielietot arī savā ikdienas dzīvē. Projekta dalībnieku veselības stāvoklis būs uzlabojies un tas kalpos kā aicinājums un piemērs plašākām sabiedrības grupām ilgtermiņā veidot līdzīgas nometnes.

 

Informācija un foto: Sporta servisa centrs
      Atpakaļ