Arhīvs

87038

XVI BALTAIS PIENA PAKU LAIVU REGATE
16.08.2018


Šī gada 25.augustā jau sešpadsmito reizi Jelgavā notiks viens no atraktīvākajiem pasākumiem Lielupes ūdeņos  - " "Baltais" Piena paku laivu regate" - šoreiz aicinot komandas veidot laivas tematikā "Simtgades plosts". Bezmaksas dalībai sacensībās ģimenes, draugu kompānijas, uzņēmumi un citi interesenti aicināti pieteikties līdz 19.augustam Jelgavas festivālu mājaslapā www.festivali.jelgava.lv 

"Baltais piena paku laivu regate" ir vienīgās šāda veida sacensības Eiropā. Regatē ne vien sacenšas uz ātrumu, bet arī izaicina komandas radošās spējas un saliedētību, jo laiva jāuzbūvē pašu rokām, ņemot vērā tādus konkursa nosacījumus, kā to darbināšana tikai ar cilvēka spēka palīdzību. Elektrības, degvielas citu enerģijas avotu izmantošana nav atļauta, kā arī nav atļauta putuplasta un putu izmantošana laivu peldspējas nodrošināšanā. Detalizētāks noteikumu apraksts meklējams pasākuma Nolikumā.

Nav jābūt atlētiskiem airētājiem, lai piedalītos un uzvarētu regatē, jo žūrija galvenokārt vērtēs ideju radošumu. Komandas tiks apbalvotas sešās nominācijās: oriģinālākā laiva, visatraktīvākā komanda, inovatīvākā laiva, treknākais piena plosts, "Pilnīgs sviests" un ātrākā laiva. Laivu prezentācijas, parādes, ātruma braucieni, apbalvošana un noslēguma ballīte norisināsies Lielupes promenādē. 

Šajā dienā Jelgavā tiks svinēti arī Vispārējie Piena, Maizes un Medus svētki, kas tradicionāli Hercoga Jēkaba laukumā pulcēs meistarus no visiem Latvijas novadiem. Truklāt, 25.augustā paredzēts arī Jelgavas pilsētas 3x3 ielu basketbola turnīrs un Jelgavas pilsētas pludmales volejbola čempionāta 2.posms - fināls.

Galveno būvmateriālu nodrošinās atbalstītājs AS “Tukuma Piens”, kas šogad katru komandu nodrošinās ar vismaz 2000 piena paku. Pasākumu organizē Jelgavas pilsēta un pašvaldības iestāde „Kultūra” sadarbībā ar AS „Tukuma Piens”.  

 

 

Informācija: JPPI "Kultūra", Sporta servisa centrs
      Atpakaļ