Arhīvs

82929

XII LATVIJAS ATKLĀTĀS BOULINGA MEISTARSACĪKSTES
12.12.2017


Svētdien, 10.decembrī "A-Z Boulings" telpās tika kronēti XII Latvijas atklāto bērnu un jauniešu meistarsacīkšu uzvarētāji. Šogad sacensībās piedalījās 25 dalībnieki no Jelgavas, Ozolniekiem, Rīgas, Jūrmalas, Ķeguma un Mērsraga. Jelgavā notikušajās atklātajās sacensībās varēja startēt arī citu valsts pārstāvji - turnīra dalībnieku vidū šogad bija arī vairāki spēlētāji no Lietuvas. 

Boulinga meistarsacīkstēs meitenes un puiši spēlēja atsevišķās divīzijās, kur uzvarētāji tika noteikti dažādās vecuma grupās, kopā izspēlējot sešus medaļu komplektus. Sacensības ilga septiņas dienas, lai notestētu katra spēlētāja meistarību un izturību, un pēc piecām priekšsacīkšu kārtas spēlēm dalībnieki turpināju cīņu pusfinālā.

Paši jaunākie dalībnieki, kas spēlēja U-9 divīzijā, pārsteidza skatītājus ar spraigu pieaugušo cīņu – par čempionu kļuva Toms Kuprišs, ar rezultātu 94 pret 90 pusfinālā uzvarot Arseniju Hudjakovu un finālā – Lukasu Āmaru (126-121). Zēnu U-12 kategorijā uzvarēja Lietuvas pārstāvis Laurynas Narušis, ar rezultātu 154-138 uzvarot Kirilu Kaverzņevu, kas savukārt, kļuva par Latvijas čempionu (meistarsacīkšu ieskaitē tika ņemti vērā vienīgi Latvijas spēlētāju rezultāti). Trešā vieta turnīra – Jurijam Bokumam, kurš pusfinālā ar rezultātu 157-197 piekāpās Kirilam. 

Zēnu U-15 kategorijā turnīra līderis Rihards Kovaļenko spēlē ar Sergeju Kiseļovu guva pārliecinošu uzvaru (191-139), izcīnot savu otro Latvijas čempiona titulu. Iepriekšējā gada čempions – Arvīds Ermans – šogad palika trešajā vietā, zaudējot pusfinālā Sergejam ar rezultātu 142-155. Vecākā grupā pēc pusfināla ar Jelgavas favorītu Tomasu Tereščenko (196-163), rīdzinieks Elvijs Udo Dimpers tikās ar sezonas līderi un titulētāko junioru Artemiju Hudjakovu, sīva cīņa piekāpjoties ar rezultātu 191-229. 

Meiteņu jaunākajā grupā (U-12) trešajā vieta ierindojās Elīza Sturme (130-173 pusfinālā pret Evelīnu Naudišu), toties pati Evelīna izcīnīja sudraba medaļu, zaudējot finālā priekšsacīkšu kārtas uzvarētajai Mišelai Derevjančenko (109-139). Vecākās grupas (U-19) grupas meitenes šogad pārsteidza līdzjutējus ar vēl neredzamo sižetu, kad finālā nespēja noteikt uzvarētāju – neizšķirts 151-151! Pēc papildus pārmetieniem uzvaru guva Egle Daunoraite no Lietuvas, savukārt, Viktorijai Armolovičai otrā vieta turnīra un zelta medaļa Latvijas meistarsacīkstēs. Trešajā vieta ierindojās Šarlote Stariņa, kas ar rezultātu 165-177 piekāpās tieši turnīra uzvarētajai. 

Jāpiebilst, ka Rihardam Kovaļenko, Mišelai Derevjančenko, Viktorijai Armolovičai un Artemijam Hudjakovam šīs jau ir otrais gūtais meistarsacīkšu tituls.

Pēc sacensībām visi dalībnieki saņēma balvas no sacensību atbalstītājiem. Katrs spēlētājs saņēma vērtīgu vai garšīgu pateicību par ieguldīto darbu – boulinga ekipējumu un bumbas no Brunswick Bowling & Billiards un garšīgas balvas no Fazer. 

Ar sacensību rezultātiem var iepazīties mājas lapā www.azboulings.lv . Nākamās sacensības "A-Z Boulinga" bāzē notiks 17.decembrī, kad dalībnieki startēs ikgadējā Ziemassvētku turnīrā.

 

 

Informācija: A.Zizlāns  
      Atpakaļ