Arhīvs

87590

SIEVIEŠU BASKETBOLA KOMANDA "BK JELGAVA/BJSS"
23.08.2018


Augustā Latvijas Basketbola Savienības (LBS) valde apstiprinājusi biedrības "Basketbola klubs "Jelgava"" pieteikumu un komandas "BK Jelgava/BJSS" dalību apvienotajā Latvijas – Igaunijas Sieviešu basketbola līgā (LSBL) 2018./2019.gada sezonā. Jaunās sieviešu basketbola komandas kodolu veidos Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) bijušās un esošās audzēknes. "BK Jelgava/BJSS" galvenā trenera pienākumus pildīs Harijs Zelčs, kurš līdz šim strādājis ar vairākām jauniešu komandām un guvis vērā ņemamus panākumus. 

Apvienotā LSBL vērtējama kā augstākā sieviešu basketbola līga, paredzams, ka jaunajā sezonā startēs vismaz divpadsmit komandas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Sieviešu basketbola komandas cīnīsies par Latvijas un Baltijas kopvērtējuma medaļām. Iepriekšējā sezonā par līgas čempionēm kļuva "TTT" basketbolistes, aiz sevis atstājot "Liepājas Papīrs/LSSS" un "TTT juniores". Savukārt, pagājušajā sezonā U-19 meiteņu vecuma grupā trenera Harija Zelča vadībā Jelgavas basketbolistes izcīnīja sudraba medaļas LJBL finālturnīrā.

BK "Jelgava" valdes priekšsēdētājs Dins Ušvils atklāj, ka klubs jau ilgāku laiku domājis un strādājis pie augstākā līmeņa sieviešu komandas veidošanas Jelgavā: "Lielāko daļu jaunās komandas spēlētājas jau vairākus gadus trenē mūsu pašu treneri un ir nepieciešams progress kā vieniem, tā otriem. Līdz ar to pārstāvēt klubu LSBL ir tikai loģisks lēmums, liels gods un jauns izaicinājums." 

"Mūsu basketbola klubs savu resursu ietvaros vienmēr ir centies atbalstīt un veicināt basketbola attīstību pilsētā un mērķtiecīgi turpinās to darīt. Regulāri organizējam pilsētas kausa izcīņas un čempionātus iekštelpu un 3×3 ielu basketbola turnīrus amatieru komandām. Mērķtiecīgi strādājam ar bērniem, organizējam nometnes gan vasarā, gan mācību gada laikā. Cenšamies maksimāli iekļaut tieši jelgavniekus kluba komandu sastāvos. Mūsuprāt, ir svarīgi attīstīt ne tikai vīriešu un jauniešu komandas, ar ko jau ilgāku laiku strādājam, bet pievērst vērību arī sieviešu basketbolam" stāsta D.Ušvils. "Ļoti priecājamies, ka šajā sezonā mūsu kluba paspārnē ir arī pirmā augstākās raudzes Jelgavas sieviešu basketbola komanda. Gribam teikt lielu paldies par atbalstu šī drosmīgā soļa speršanā Jelgavas pilsētai un tās sporta dzīves organizatoriem, kā arī pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolai, tās treneriem un audzēknēm.”

2018./2019.gada sezonā "BK Jelgava" būs pārstāvēts trīs līgās: ar sieviešu komandu – Latvijas – Igaunijas/LSBL, bet ar vīru un jauniešu komandām – LBL2 un LBL3 čempionātos.

 

 

Informācija: BK Jelgava, Sporta servisa centrs

 
      Atpakaļ