Arhīvs

82281

LATVIJAS KOMANDU ČEMPIONĀTS BADMINTONĀ
10.11.2017


Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. novembrī Jelgavā un Ozolniekos notiks Latvijas komandu čempionāts badmintonā. Sestdien, 11.novembrī LLU Sporta centrā Jelgavā notiks A līgas kvalifikācijas turnīrs un B līgas turnīrs, bet svētdien, 12.novembrī Ozolnieku sporta centrā notiks A līgas finālturnīrs. Izšķirošā finālspēle ieplānota 18:00, to tiešraidē rādīs Sportacentrs TV.

Zināms, ka šogad par Latvijas čempiona titulu cīnīsies 12 komandas, bet B līgas turnīrā piedalīsies 5 komandas. Uz Latvijas čempionātu komandas ir pieteikušas 164 spēlētājus. A līgā piedalās 12 komandas. Svētdienas finālturnīrā piedalīsies 8 komandas. 6 komandas uz finālturnīru kvalificējās saskaņā ar reitingu, bet vēl 2 finālturnīra komandas tiks noskaidrotas sestdienas kvalifikācijas turnīrā, kurā piedalīsies 6 komandas. B līgas turnīrā šogad piedalīsies 5 komandas.

Komandu čempionātā ir 5 savstarpējas spēles: vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēles, jauktā dubultspēle. Tādējādi komanda var uzvarēt ar 5-0, 4-1 vai 3-2. Spēlējot izslēgšanas spēles pietiek ari ar 3:0, un tad no komandu savstarpējas vienošanas ir atkarīgs, vai tiks izspēlētas atlikušās spēlēs. Viens spēlētājs var piedalīties ne vairāk kā 2 spēlēs, tādējādi komandas minimālais sastāvs ir 4 dalībnieki: divi vīriešu un 2 sievietes, taču ja katru spēli spēle cits spēlētājs, tad maksimālais spēlē iesaistīto skaits ir 8 spēlētāji. Komandā var pieteikt līdz 12 spēlētājiem, tai skaitā rezervistus.

Lai gan badmintons ir individuālais sporta veids, taču daudzviet pasaulē vislielākā mediju un skatītāju interese ir tieši par komandu klubu turnīriem, jo par komandu var līdzi just gan konkrētā kluba, gan pašvaldības, gan visas valsts līdzjutēji. Ļoti spēcīgas badmintona līgas ir Vācijā, Dānijā, Anglijā, Francijā, Krievijā. Valstu čempioniem katru gadu jūnijā ir iespēja sacensties Eiropas čempionātā klubu komandām. Komandu čempionāti notiek arī Eiropas un Pasaules valstu izlašu līmenī, tai skaitā U17, U19 vecuma grupās. Arī badmintona spēlētāji no Latvijas piedalās ārvalstu čempionātos, piemēram Niks Podosinoviks spēlē Dānijā, Aija Pope Vācijā, Ieva Pope Nīderlandē, Jekaterina Romanova un Monika Radovska spēlē Francijas līgā. Tāpēc šie Latvijas spēcīgākie spēlētāji šogad nepiedalās Latvijas komandu čempionātā.

Latvija Badmintona Federācijas pārstāvis Kristians Rozenvalds informē, ka 2018.gadā iecerēts sākotnēji noskaidrot reģionālos čempionus Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē un Rīgā. Atsevišķs turnīrs varētu būt arī Latvijas augstskolām. Vēl atsevišķs kvalifikācijas turnīrs varētu būt tām komandām, kuras nevar vai nevēlas piedalīties reģionālajos turnīros. Pēc tam notiktu vienas dienas sabraukuma finālturnīri. Sākumā būtu C līgas finālturnīrs, kurā piedalītos reģionālo un kvalifikācijas turnīru zemāko vietu ieguvēji, paredzot, ka C līgas uzvarētājiem ir iespēja vēl šajā sezonā piedalīties B līgas finālturnīrā kopā ar reģionālo un kvalifikācijas turnīru vidējo vietu ieguvējiem. Arī B līgas uzvarētājiem būtu iespēja vēl šajā sezonā piedalīties A līgas finālturnīrā kopā ar reģionālo un kvalifikācijas turnīru uzvarētājiem. Tādējādi iespēja izcīnīt 1.vietu būtu arī komandai, kas sākotnēji ir neveiksmīgi nospēlējusi reģionālajā vai kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas badmintona federācija ir iegādājusies licenci Tournamentsoftware līgas plānošanas programmai, kura tiks izmantota arī Latvijas čempionātā badmintonā klubu komandām, kas notiks 11.-12.novembrī Jelgavā un Ozolniekos. Ar šo programmu varēs vienlaicīgi izplānot un vadīt klubu komandu turnīrus, tai skaitā turnīra tabulas komandām, kā arī katru indiviuduālo spēli, kas iepriekš nebija iespējams.  

Skatīt spēļu sarakstu un rezultātus Tournamentsoftware

Skatīt Latvijas komandu čempionāta nolikumu

 

 

Informācija: Latvijas Badmintona federācija
      Atpakaļ