Arhīvs

81291

JELGAVAS PILSĒTAS 2017.GADA KAUSA IZCĪŅA BASKETBOLĀ
05.12.2017

No oktobra līdz decembrim Jelgavas Sporta hallē (Mātera iela 44a) vienpadsmit komandas sacentās Jelgavas pilsētas 2017.gada kausa izcīņā basketbolā vīriešiem. Kausa izcīņas finālā 10.decembrī tikās komandas "Ķepas" un "Doks" , kur ar 74:69 finālspēlē uzvarēja un kausu izcīnīja komanda "Doks". Pēc Jelgavas pilsēta kausa uzverētāju noteikšanas, tika pasniegtas Nolikumā minētās trīs individuālas balvas: par visa turnīra labāko piespēlētāju atzīts Gatis Justovičs, par rezultatīvāko spēlētāju – Andris Justovičs, bet par efektīvāko spēlētāju – Jēkabs Rozītis.

Finālspēle bija asa, piezīmēm, pārkāpumiem, emocijām bagāta. Ja pēc pirmās ceturtdaļas komandas šķīra tikai viens punkts, tad otrajā ceturtdaļā komandai "Doks" izdevās atrauties, pēc puslaika ejot pārtraukumā ar rezultātu 43:30. Šķiet, pārtraukumā "Ķepas" nopietni pārrunāja spēles gaitu, jo trešajā ceturtdaļā spēja pietuvoties pretiniekiem līdz mīnus sešiem punktiem, tomēr šādu ritmu noturēt neizdevās, un trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 53:61 par labu komandai "Doks". Pēdējā ceturtdaļā "Ķepām" izdevās ne tikai izlīdzināt spēles gaitu, bet arī izvirzīties vadībā, tomēr pašu kļūdas neļāva svinēt uzvaru spēlē – tā noslēdzās ar rezultātu 69:74 par labu komandai "Doks".

SPĒĻU REZULTĀTI

Par turnīru

Turnīrā šogad stratēja 11 komandas: ARMETS, DOKS, KULTŪRA, ĶEPAS, NĪP, OZOLS, ROKIJI, SESAVA, SKANDIJS, VILKI un VALAUTO.

Organizatorisku jautājumu gadījumā, komandas aicinātas sazināties ar sacensību galveno sekretāri Daci Blūmu, rakstot uz e-pastu: d.bluma@hotmail.com . Komandu vārdiskais pieteikums: Pielikums Nr.2  Sacensību NOLIKUMS (ar grozījumiem) paredz, ka maksimālais dalībnieku skaits komandas pieteikumā ir 15 spēlētāji

Visas spēles notiek saskaņā ar Nolikumu un FIBA oficiālajiem basketbola noteikumiem, kā arī FIBA oficiālajām noteikumu izmaiņām, interpretācijām un papildinājumiem. Regulārajā turnīrā vienas ceturtdaļas ilgums ir 8 (astoņas) minūtes, izslēgšanas spēlēs 10 (desmit minūtes). Komandas sastāvu sacensību laikā NAV atļauts mainīt vai papildināt; spēlētājiem, kuris dzimuši pēc 2002.gada startēt NAV atļauts. Spēlētāji, kuri pieteikti dalībai FIBA, BBL (Baltijas Basketbola līgas) un Latvijas basketbola līgas 1.divīzijai 2017./2018.gada sezonā vai kādas citas valsts augstākajā līgā startēt NAV atļauts. Par piedalīšanos Jelgavas pilsētas 2017.gada kausa izcīņā basketbolā vīriešiem katrai komandai jāsamaksā Nolikumā noteiktā dalības maksa.

Jelgavas pilsētas 2017.gada kausa izcīņas 1. un 2.vietas ieguvējas komandas tiks apbalvotas ar piemiņas medaļām, diplomiem un naudas balvām. Turnīra 1.vietas ieguvēji saņems naudas balvu EUR 500.00 (pieci simti eiro) apmērā, bet 2.vietas ieguvēji EUR 250.00 (divi simti piecdesmit eiro) apmērā. Individuālās naudas balvas - pēc organizatoru vērtējumu, trīs labākie spēlētāji tiks apbalvoti ar naudas balvām EUR 30.00 (trīsdesmit eiro) apmērā.

Sacensības organizē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Sporta servisa centrs" sadarbībā ar biedrību Basketbola klubs „Jelgava”, sacensību galvenais tiesnesis J.Kaminskis. Sacensību organizatori nodrošina sporta bāzi (spēles laukumu, ģērbtuvi, dušu), spēļu laukuma tiesnešus, spēļu sekretārus, spēļu kalendāru, turnīra informācijas atspoguļošanu masu medijos un apbalvošanu sacensību noslēgumā. Spēlētāji un komandas pārstāvji paši atbild par savas veselības stāvokli un to ar savu parakstu apliecina komandas vārdiskajā pieteikumā.

Basketbola komandu turnira mērķis ir veicināt spēlētāju sportiskās meistarības un fiziskās sagatavotības attīstību, kā arī popularizēt amatieru basketbolu Jelgavā un nodrošināt iedzīvotāju iesaistīšanos aktīvās, regulārās sporta nodarbībās.

Informācija: Sporta servisa centrs