Arhīvs

80821

BASKETBOLA KLUBS "JELGAVA/LLU" SEZONA
09.04.2018

Pirmdien, 9.aprīlī Jelgavas Sporta hallē tikai aizvadīta Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas (LBL2) ceturtdaļfināla sērijas izšķirošā spēle, kur vietājā basketbola kluba "Jelgava/LLU" vienība ar rezultātu 90:92 atzina sīkstās Rīgas Stradiņa universitātes komandas pārākumu. Sērijā līdz divām uzvarām rezultuāts kļuvis 2:1 rīdzenieku labā, kas jelgavniekiem šogad liek nolikt LBL2 čempionu pilnvaras un noslēgt dalību 2017./2018. gada sezonā. Rezultatīvākais šajā spēlē Jelgavas rindās bija Salvis Mētra ar 23 punktiem.

Iepriekšējās spēles

Pirmo divu LBL2 ceturtdaļfināla sērijas spēļiu liktenis izšķirās spēļu galotnēs. 4.aprīlī, pateicoties 31 ceturtajā ceturtdaļā gūtajam punktam, panākumu svinēja jelgavnieki (93:77). Savukārt BK "Jelgava/LLU" un RSU komandu otrā savstarpējā spēle vēsturē nu jau iegājusi ar neticamo stradiņu basketbolistu atspēlēšanos pēdējās sekundēs un kopējo uzvaru ar 68:65.

Sērijas izšķirošo spēli sekmīgāk sāka jelgavnieki, pirmās ceturtdaļas vidū iekrājot 12 punktu pārsvaru (19:7). Rīdzinieki ātri vien mācēja atspēlēties, rezultatīvam esot sērijas otrās spēles galvenajam varonim Armandam Ginteram. Pirmais spēles nogrieznis noslēdzās ar minimālu viesu komandas pārsvaru. Otrās desmitminūtes ievadā RSU rādīja labu sniegumu uzbrukumā, kas viņiem ļāva panākt 10 punktu vadību. Gata Justoviča paņemtais minūtes pārtraukums palīdzēja jelgavniekiem atgūties, kas izpaudās arī uz rezultāta tablo. Divi Jēkaba Rozīša precīzie trīspunktnieki pēc kārtas palīdzēja "Jelgava/LLU" komandai atgriezties vadībā (44:40), tomēr puslaika pārtraukumā stradiņi devās pie rezultāta 46:45 viņiem par labu.

Pēc pārtraukuma jelgavniekiem izdevās uz brīdi izvirzīties vadībā, taču tam sekoja pretienieku 7-0 izrāviens. Tuvāk ceturtdaļas beigām jelgavnieki panāca pretiniekus, bet Mikus Sokolova precīzais metiens ļāva "Jelgava/LLU" pirms izšķirošās spēles daļas atgūt vadību (61:60). Ceturtajā ceturtdaļā abas komandas demonstrēja rezultatīvu basketbolu, priekšā vairāk esot viesu komandai. Ceturtdaļas vidū rezultāta tablo rādīja atsoņu punktu deficītu mājiniekiem. Minūti līdz mača pamatlaika beigām Kalvis Krūmiņš prata izslīdzināt rezultātu (85:85), tomēr galotne atkal palika aiz RSU basketbolistiem. Spēle noslēzās ar rīdzinieku uzvaru 92:90, kas ļāva viņiem triumfēt arī sērijā līdz divām uzvarām. Par rezultatīvāko Jelgavas komandas rindās šajā mačā kļuva Salvis Mētra, kura rēķinā 23 gūtie punkti.

BK Jelgava/LLU - RSU 90:92 (21:22; 24:24; 16:14; 29:32)

BK Jelgava/LLU: Mētra 23, Krūmiņš 21, Rozītis 21, Feldmanis 15, Bērziņš 5, Bitītis 3, Sokolovs 2, Frīdmanis, Satovskis, Neimanis, Kravinskis

Sērijā: 1-2

Uzziņai

Šajā LBL2 sezonā startē astoņpadsmit komandas, kuras piedalījās 2016./2017.gada sezonā: BK Jelgava, Valmiera Glass/ViA, BK Ķekava, BA Turība, Ogre/Kumho tyre-2, RSU, BK Mārupe, Limbažu OC, RSU, RTU, BK Saldus, Līvāni, Gulbenes Buki/BJSS, Ventspils Augstskola, Latvijas Universitāte/BS Rīga, BJBS Rīga/DSN, Madona/BJSS, VEF skola un BJBS Rīga/Rīdzene, kā arī LBL 3 uzvarētāji Bauskas BJSS/SC Mēmele, Valkas sporta internāta komanda (BK “Valka/Valga” fārmklubs) un BK Kandava.

Šogad Jelgavas basketbola klubs tiks pārstāvēts Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā (LBL2), talantīgākie Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi, galvenā trenera Vara Krūmiņa uzraudzībā, pieredzi krās Latvijas Jaunatnes basketbola līgā un Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijā, bet sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības univeristāti (LLU) tiks nokomplektēta komanda dalībai Studentu līgā.

Par lielās Jelgavas basketbola komandas galveno treneri ir apstiprināts viens no pagājušas sezonas komandas līderiem – 30 gadus vecais saspēles vadītājs Gatis Justovičs, kuram tas būs jauns izaicinājums. Iepriekšējā Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta sezonas finālsērijas ceturtajā spēlē BK "Jelgava/BJSS" (galvenais treneris Varis Krūmiņš) izbraukumā Valmierā ar 80:62 pārspēja "Valmiera Glass"/Vidzemes Augstskola, sērijā līdz 3 uzvarām uzvarot ar 3-1. Trešo vietu izcīnīja BK "Ķekava".

Informācija: A.Birjuks, Sporta servisa centrs